Podłogi Wild Strawberry

Jak maty przerostowe WS Play pozwalają na bezpieczną zabawę dziecka na placu zabaw?

Bezpieczeństwo dzieci dla rodziców to sprawa priorytetowa. W szczególności, że podczas zabawy dziecko nieświadome czyhających na nie niebezpieczeństw, może zrobić sobie poważną krzywdę. W domu chroniąc dziecko montujemy zabezpieczenia na gniazdka elektryczne, na podłogi kładziemy dywany, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy podczas upadku czy montujemy zabezpieczenia na ostre zakończenia stołu czy blatu. Pytanie jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas jego zabaw na powietrzu. Domeną dzieci jest bieganie, skakanie, odkrywanie nowych miejsc, sprawdzanie swoich umiejętności wspinania, nawiązywanie nowych znajomości. Najlepszym do tego miejscem dla dziecka, jest oczywiście plac zabaw. Wybierając plac zabaw rodzice kierują się przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci. Bez wątpienia ważna jest różnorodność dostępnych na placu zabaw urządzeń, tak aby dziecko szybko się nie zaczęło nudzić, ich jakość i dobry ogólny stan pozwalający na bezpieczne korzystanie przez dzieci. Co jeszcze zapewni dziecku bezpieczną zabawę? Odpowiednia nawierzchnia, która pozwoli uchronić dziecko przed negatywnymi konsekwencjami upadków. Najlepszym rozwiązaniem stosowanym dla uzyskania bezpiecznych nawierzchni na placu zabaw są maty przerostowe WS Play oferowane przez Wild Strawberry Ltd.

 

Maty przerostowe - co to takiego?

Mata przerostowa “WS Play to produkowana z materiałów podlegających recyklingowi gumowa mata, która z uwagi na swoje właściwości zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Maty przerostowe posiadają ażurową strukturę, dzięki czemu po ich ułożeniu trawa łatwo przerasta matę i w efekcie po kilku tygodniach są one niewidoczne, a przy tym maty zachowują swoje właściwości w zakresie bezpiecznego użytkowania.Właściwości mat przerostowych WS Play w zakresie ochrony przed upadkami, trudnopalność, czy właściwości antypoślizgowych zostały potwierdzone przez niezależne instytucje pod kątem zgodności z normami w tym zakresie.

 

Dlaczego maty przerostowe WS Play to gwarancja
bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw?

Po pierwsze bezpieczeństwo. Ochrona przed negatywnymi skutkami upadków na placu zabaw jest bardzo ważna. Dzieci uwielbiają biegać po placu zabaw przemieszczając się pomiędzy zamontowanymi urządzeniami. A w takiej sytuacji nietrudno o upadek. Dlatego montaż mat przerostowych WS Play na placu zabaw to doskonałe rozwiązanie.
Maty przerostowe WS Play uzyskały wynik w testach wykonanych przez RAPRA na Krytyczną Wartość Upadku zgodnie z normą BSEN 1177:2008 powyżej 3 m na podłożu z naturalnej trawy. Są produkowane zgodnie z normą BS EN 7188:1998, co zapewnia ich właściwości antypoślizgowe na poziomie 71 PVT dla mat suchych i 48 PVT dla mat mokrych.
Maty przerostowe są zgodnie z normą BS EN 4790:1987 w zakresie odporności na ogień. Ponadto maty przerostowe “WS Play” doskonale sprawdzają się w zakresie redukcji hałasów i wstrząsów. Mogą być stosowane w każdych warunkach atmosferycznych. Są trwałe, a ich użytkowanie nie wymaga dużych nakładów pracy - wystarczy systematycznie kosić trawę.

 

Czy montaż mat przerostowych WS Play jest trudny?

Wręcz przeciwnie. Łatwy montaż jest jedną z zalet stosowania mat przerostowych na placach zabaw. Do ułożenia mat potrzebnych jest jedynie kilka narzędzi: nóż lub nożyce, rękawice i gumowy młotek do wbijania pegów. Ponadto maty przerostowe WS Play mogą być układane zarówno na dopiero projektowanych placach zabaw czy siłowniach zewnętrznych jak i dopasowane do istniejącego już placu zabaw. Maty przerostowe “WS Play” są dostępne w dwóch kolorach zielonym lub czarnym o wymiarach 1 m x 1,5 m o grubości 23 mm. Przed rozłożeniem mat warto zaplanować ich wcześniejsze rozmieszczenie, aby uniknąć niepotrzebnego docinania materiału.

 

Maty przerostowe “WS Play” - to aż 5 letnia gwarancja.

Antypoślizgowe maty przerostowe “WS Play” są objęte 5-letnią gwarancją, która zapewnia ich darmową wymianę w przypadku istnienia wady materiałowej. Okres gwarancyjny biegnie od daty dostarczenia towaru Odbiorcy.

 

Podsumowując:

Maty przerostowe WS Play są:

1. Bezpieczne z uwagi na posiadane właściwości: trudnopalne, antypoślizgowe a w zakresie norm dot. Krytycznej Wysokości Upadku uzyskały wynik powyżej 3 metrów.
2. Łatwe w montażu.
3. Tanie w eksploatacji - wystarczy zadbać o systematyczne koszenie trawy.
4. Redukują hałasy i wstrząsy.
5. Trwałe i mogą być używane w różnych warunkach atmosferycznych.
6. Z długim okresem gwarancji.
7. Uniwersalne - sprawdzą się nie tylko na placach zabaw, czy siłowniach zewnętrznych, ale też jako tymczasowe chodniki na budowie, podłogi antypoślizgowe, jako nawierzchnia pól golfowych czy nawierzchnia stoków narciarskich.
8. Produkowane z materiałów podlegających recyklingowi - dzięki temu chronią środowisko.

Więcej o matach przerostowych znajdziesz tutaj:
https://www.wsltd.eu/produkty/maty-na-silownie-i-place-zabaw/maty-przerostowe-na-place-
zabaw-ws-play

Skontaktuj się z nami