Podłogi Wild Strawberry

Maty podłogowe na siłownie

Maty podłogowe na siłownie 

Korzystanie z siłowni to sposób nie tylko na budowanie sylwetki i siły, ale również dbałość o dobrą kondycję i zdrowie. Wbrew obiegowej opinii siłownia to przestrzeń zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. W poszukiwaniu idealnego miejsca do ćwiczeń sprawdzamy godziny otwarcia, dostęp do indywidualnego trenera czy wyposażenie miejsca i urządzenia, z których można korzystać. Jest jeszcze jeden szczegół, który zadba o komfortowe i bezpieczne korzystanie z siłowni, na który zwykle jednak nie zwracamy uwagi: czyli maty podłogowe lub wykładzina na siłownię.

Odpowiednio dobrana powierzchnia gumowa na siłownię to produkt, który powinni docenić zarówno właściciele centrum fitnessu i siłowni, jak i indywidualni użytkownicy. Ci pierwsi zwrócą uwagę na trwałość tego rozwiązania, jak i uniwersalny charakter. Z perspektywy osoby ćwiczącej wart odnotowania jest komfort poruszania się po powierzchni czy jej właściwości antypoślizgowe. Wbrew pozorom gumowe maty na siłownię zwiększą wygodę i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Jakie są właściwości maty na siłownię?

Gumowe maty na siłownię wyróżniają właściwości antypoślizgowe, które ograniczają ryzyko upadku w wyniku poślizgnięcia podczas przemieszczania się w trakcie ćwiczeń. Dodatkowym atutem odpowiednio dobranej nawierzchni będzie możliwość wygłuszenia i redukcji wstrząsów - jest to szczególnie ważny czynnik podczas ćwiczeń w strefie wolnych ciężarów. I wreszcie gumowe maty położone jako podłoga na siłowni amortyzują upadki, bo oczywiście takie ryzyko zawsze istnieje, nawet w super bezpiecznej przestrzeni - czasem wystarczy tylko chwila nieuwagi. 

Jaka wykładzina do siłowni?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę właściwości zapewniające bezpieczne i komfortowe użytkowanie podczas ćwiczeń czyli:

  • właściwości antypoślizgowe, 

  • amortyzacja upadków,

  • redukcja wstrząsów,

  • wygłuszenie i tłumienie hałasu,

  • parametry ogniotrwałe i wodoodporne.

 

 Kolejna kwestia to certyfikaty czy atesty. Maty na siłownie “WS FIT”:

  • posiadają atest PZH,

  • są ognioodporne zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej  - osiągają wyniki niepalności zgodne B2 zgodnie z normą DIN 4102.

 

Jak dobrać podłogę na siłownię?

Każda mata na siłownię powinna oczywiście spełniać odpowiednie normy i posiadać właściwości, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę na grubość maty i powiązać ją z miejscem ułożenia nawierzchni. Najgrubsze maty gumowe sprawdzą się w strefie wolnych ciężarów, chroniąc jednocześnie podłogę przed uszkodzeniami. 

Wybór grubości maty pokazujemy w oparciu o maty na siłownię SBR/EPDM “WS FIT” które występują o grubości pomiędzy 5mm do 12mm. I to właśnie te najgrubsze mogą być wykorzystywane w strefie najbardziej narażonej na uszkodzenia i wymagające zabezpieczenia o najwyższym zakresie. 

Drugim parametrem będzie wymiar maty. Wybór odpowiedniej wielkości maty ułatwi jej ułożenie. Maty w rolkach “WS FIT” mają 1,25 m szerokości a ich długość sięga 10 m. W zależności od preferencji klienta jest możliwa produkcja dłuższych rolek. 

 

Gdzie jeszcze można stosować maty na siłownie?

Gumowe wykładziny mogą być stosowane w różnych miejscach strefy fitness i siłowni. Najgrubsze dostępne maty, jak już wcześniej wspomniano,  doskonale sprawdzą się jako nawierzchnia zabezpieczająca na siłowni w ramach strefy wolnych ciężarów. Cieńsze gumowe maty mogą być wykorzystywane w pozostałych częściach siłowni pod urządzenia stacjonarne, jak i do strefy fitness. 

Oprócz zalet typowo związanych z bezpieczeństwem stosowania nawierzchni gumowej, warto również zwrócić uwagę na łatwy montaż mat oraz utrzymanie w czystości. Powierzchnia mat gumowych WS FIT nie absorbuje wilgoci: potu i płynów, dzięki czemu utrzymanie czystości będzie jeszcze prostsze. 

 

Podsumowanie

Zapewnienie komfortowych warunków korzystania z siłowni leży po stronie jej właściciela. Sprzęt, wyposażenie i obsługa na najwyższym poziomie to szansa na sukces i stworzenie wyjątkowego miejsca. Odpowiednio dobrana gumowa nawierzchnia dopełni całości. Dostępne na rynku rozwiązania gwarantują zarówno łatwy montaż i bezproblemowe utrzymanie w czystości oraz trwałość w połączeniu z bezpiecznym korzystaniem osób ćwiczących. Sprawdź ofertę mat na siłownię WS Fit. 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji sprawdź naszą ofertę: kliknij w link: https://www.wsltd.eu/produkty/maty-na-silownie-i-place-zabaw/maty-na-silownie-sbrepdm-ws-fit

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania i przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. 

 

Skontaktuj się z nami