Podłogi Wild Strawberry

Ranking najlepszych mat na plac zabaw i zewnętrznych siłowni

Ranking najlepszych mat na plac zabaw i zewnętrznych siłowni

Bezpieczeństwo podczas ćwiczeń na siłowni zewnętrznej oraz na placach zabaw, oprócz wysokiej jakości i atestowanych urządzeń, gwarantuje również odpowiednia nawierzchnia. 

 

mata przerostowa na plac zabaw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podstawowe wymagania w zakresie gumowych mat na place zabaw i siłownie zewnętrzne to ochrona przed negatywnymi skutkami upadków oraz właściwości antypoślizgowe. Oba parametry są regulowane normami. Stąd warto sprawdzić czy producenci posiadają certyfikaty potwierdzające ich spełnianie. Oczywiście liczy się również cena, ale cenę oprócz standardowych ofert, można zawsze negocjować, zwłaszcza przy większym zamówieniu. Dodatkowo warto sprawdzić zasady utrzymania bezpiecznej nawierzchni i jej uniwersalność stosowania w różnych warunkach atmosferycznych. Wybór mat zabezpieczających nawierzchnię placów zabaw i siłowni warto poprzedzić sprawdzeniem warunków ich montażu - czy ich położenie nie generuje dodatkowych kosztów np. wynajem ciężkiego sprzętu. Biorąc pod uwagę powyższe kryteria polecamy trzy rodzaje mat na place zabaw i siłownie. Sprawdź nasz wybór. 

Maty przerostowe WS Play

Wygrywają przede wszystkim uniwersalnością stosowania - sprawdzą się zarówno na placach zabaw dla dzieci i siłowniach zewnętrznych. Maty przerostowe WS Play są zgodne z normami w zakresie bezpieczeństwa dot. krytycznej wysokości upadku z maksymalnej wysokości do 3 m. Mogą być stosowane na dopiero projektowanym terenie placu zabaw, jak i terenie już zagospodarowanym. Zaletą mat przerostowych jest łatwy montaż bez użycia specjalistycznych narzędzi czy ciężkiego sprzętu. Wystarczą rękawice do przenoszenia i układania mat, nóż lub nożyce do ich przycięcia do odpowiedniego kształtu i gumowy młotek do wbijania pegów. Dopasowanie do terenu ułatwią niewielkie wymiary. Ich ułożenie wymaga oczyszczenia nawierzchni, wyrównania nierówności, skoszenia trawy lub zasiania nowej. Łatwe przerastanie trawy to kolejny atut mat przerostowych. Po krótkim czasie od ich położenia stają się niewidoczne dla otoczenia dzięki zielonemu dywanowi, a dla zadbania o estetykę nawierzchni wystarczy regularne koszenie trawy. Maty przerostowe WS PLay dostępne są w dwóch kolorach: czarnym i zielonym. 

Gumowe płyty “Solid”

Gumowe płyty Solid to trwałe i estetyczne rozwiązanie odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowe zalety to właściwości antypoślizgowe i dźwiękochłonne. Chronią przed skutkami niebezpiecznych upadków. Krytyczna wysokość upadku zależy od zastosowanej grubości maty. Przy grubości 30 mm będzie to 0,9 m, a przy grubości 80 mm - aż 1,80 m. Maty mogą być stosowane nie tylko na placach zabaw czy siłowniach zewnętrznych, ale również wewnątrz budynków na sali gimnastycznej czy siłowni wewnętrznej. Łatwe w montażu: układane są jedna obok drugiej i łączne za pomocą plastikowych pinów. Gumowe płyty Solid są dostępne w kilku kolorach: czarnym, czerwonym, zielonym czy szarym. Przy większych  zamówieniach producent daje możliwość wyboru również innego koloru. 

Maty na siłownię SBR/EPDM “WS FIT”

 

Warto również wspomnieć o matach na siłownie wewnętrzne, dostępne w różnych grubościach od 5 mm do 12 mm włącznie. Powstają z mieszanki recyklingowej z dodatkiem kolorowego granulatu EPDM. Posiadają właściwości antypoślizgowe i wodoodporne. Dodatkowo redukują wstrząsy i hałas. Mogą być stosowane zarówno w strefie fitness jak i typowo pod urządzenia stacjonarne czy strefę wolnych ciężarów. Dodatkową zaletą mat “WS FIT” jest łatwość montażu i proste zasady w zakresie utrzymaniu czystości. Maty nie absorbują wilgoci. Maty “WS FIT” są dostępne w rolkach o długości do 10 m.   

Podsumowanie: jakie maty wybrać?

Ostateczny wybór zależy od szczegółowych potrzeb użytkownika: miejsca ułożenia nawierzchni i przeznaczenia. Wybór nie sprawi kłopotu, jeśli weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo stosowania mat, prosty montaż i późniejsze utrzymanie. Wszystkie powyżej opisane maty dają gwarancję długiego i bezproblemowego użytkowania.  

 

Maty znajdziesz pod tym linkiem:

https://www.wsltd.eu/produkty/maty-na-silownie-i-place-zabaw

 

Skontaktuj się z nami